Jurgos Anusauskienės fotografijų paroda „neMatomas kelias“

Liepos 11 dieną Zarasų viešosios bibliotekos priestato I a. galerijoje atidaryta fotomenininkų sąjungos narės Jurgos Anusauskienės fotografijų paroda „neMatomas kelias“. Parodos atidaryme dalyvavo autorė Jurga Anusauskienė.
Jurga Anusauskienė pasidžiaugė – apie 15 metų keliavusi po pasaulį ir apkeliavusi daugiau nei 120 valstybių. Kai kuriose tekę lankytis net po keletą kartų, ir ji neslepė, jog kelionės labai daug davė. Apie keliones galėtų labai daug papasakoti. Supratusi keletą dalykų: „Kad nėra vienos tiesos ir kad stereotipai niekada nepasitvirtina“.
Autorė jau 20 metų į pasaulį žvelgia per foto objektyvą. O pastaruosius 4 metus specializuojasi fiksuodama automobilių sportą.
Paroda „neMatomas kelias“ yra atlikta jungiant tris technikas: fotografiją, kompiuterinę grafiką ir tapybą. Prie kai kurių paveikslų yra pridėtas pirmapradis failas, kaip atrodė nuotrauka ir kiek tapybos, kompiuterinės grafikos pagalba pavyko pakeist ar sudėti akcentus. Nors pagrindiniai darbų objektai yra automobiliai, kūriniai nėra vien tik apie juos. Paveiksluose užkoduota daug simbolių. „Nuo žiūrovo priklauso, ar darbuose jis mato gražius sportinius bolidus, ar veržlių, ambicingų asmenybių, kurios egzistuoja bet kurioje profesijoje, lenktynes, komandinio darbo svarbą ir kovą už savo vertybes,“ – įsitikinusi Jurga Anusauskienė.
Menininkė pasidžiaugė atradusi jauną, talentingą dailininką Marką Naindenkovą, kuris padėjo realizuoti šią viziją.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.