Nima Fallahi: Persijos istorija, gamta ir žmonės
Gimimo data: 1986
Gimimo vieta: Marvdasht, IRANAS
Studijos: Širazo universiteto Filologijos fakultetas. Anglų kalbos ir literatūros bakalauras.
Šių nuotraukų autorius yra Nima Fallahi, gimęs ir išaugęs stebuklingų „Tūkstančio ir vienos nakties“ apylinkėse, pačioje Persijos širdyje – Širazo ir Persepolio papėdėse. Fotografija jo gyvenime atsirado iš smalsumo, noro įžvelgti neįprastą grožį, gimė kelionėse ir susitikimuose su skirtingų genčių, skirtingo amžiaus, amatų ir profesijų Irano žmonėmis. Jo nuotraukose – su meile, užuojauta ir nuostaba atspindimi vykstantys neišvengiami pokyčiai: amatininkų, meistrų ir klajoklių virsmas miesto gyventojais.
Autorius augo aplinkoje, kurioje iš kartos į kartą perduodama meilė ir pagarbą rankų darbui, puoselėjami tradiciniai amatai. Jo mama – kilimų audėja – viena augino 8 vaikus, tad vaikai išmoko darbštumo pamokas ir kiekvieno iš jų indėlis turėjo didelę vertę. Nima Fallahi anksti tapo savarankiškas: dirbti pradėjo mokydamasis mokykloje, vėliau – baigęs anglų kalbos ir literatūros studijas Širazo universitete, ėmėsi širdžiai artimo gido darbo. Fotografija tapo didžiausia Nimos aistra, o jo portretų, gamtos vaizdų, istorinių paminklų kolekcijose galima atrasti tikrų tikriausių perlų.
Nima Fallahi
„Fotoaparatas visada su manimi nuo tos dienos, kai būdamas dvylikametis nusipirkau pirmąjį aparatą („Zenit“). Dabar keliauju ir fotografuoju 2005 m. įsigytu tuomet naujutėliu „Canon“. Man patinka kalbėtis su žmonėmis, jų klausytis: kai kalbamės, fotografuoju. Nuostabu, kad žmonės šypsosi ir atveria savo širdis, kad leidžiasi fotografuojami ir atskleidžia savo likimo paslaptis“.
Edita Muraškaitė
„Nimą sutikau keliaudama Irane. Nustebino jo nuotraukos. Jos buvo kitokios. Įspūdinga nuotraukų serija, kurioje tik rankos. Kalbančios darbininkų rankos, iš kurių galima perskaityti žmogaus likimą.
Serija, kurią vadinu „Irano senoliai ir vaikai“: štai senukas ropių virėjas Širazo turguje – toje pačioje vietoje, kurioje nuo peršalimų saugančias ropeles virė dar šio senuko prosenelis; šimtametis žolininkas Hakimas, kuris stebuklų krautuvėlėje prekiauja jau apie 70 metų; klajoklių vaikai, kurių šiurkščios, šalčio pakąstos ir karščio nualintos rankytės pirmą kartą paliečia mobiliojo telefono klaviatūrą.
Nima Fallahi
„Fotografuodamas noriu pagauti džinus, kurie iš šių kraštų pamažėl iškeliauja…“.
„Tikrasis Iranas atsiskleidžia tik bendraujant su žmonėmis“
Edita Muraškaitė
„Nima yra ypatingas. Kai su juo keliauji po Iraną, žvalgaisi į UNESCO saugomus paminklus, gali ne tik sužinoti faktų ar istorinės informacijos, bet ir giliai apmąstyti pasaulio pokyčius. Pažvelkite į nuotraukas – pamatykite tolimo ir mažai pažįstamo krašto žmones. Argi jie ne tokie pat kaip mes? Gal ir jie, kaip ir mes, ilgisi prarandamo laiko ir su juo nykstančių, istorija tampančių vertybių…“