Menininkų Džuljetos ir Gvido Raudonių įvairių kūrybinių laikotarpių keramikos darbų paroda

Zarasų rajono viešosios bibliotekos galerijoje 2020 m. rugsėjo 18 d. buvo atidaryta menininkų Džuljetos ir Gvido Raudonių įvairių kūrybinių laikotarpių keramikos darbų paroda, kuri veiks iki lapkričio 18 d. dienos.
Gvidas Raudonius 1977 metais baigė Vilniaus valstybinį dailės institutą. Įgijo dailininko-keramiko specialybę. Nuo 1978 metų dalyvauja dailės parodose Lietuvoje ir užsienyje. Savo kūrinius eksponavo 26 apžvalginėse dailės parodose, 16 tarptautinių, 16 grupės dailininkų parodų. Nuo 1997 metų bendradarbiaudamas su architektais kuria keramiką privatiems interjerams. Dailininko darbų yra Lietuvos ir užsienio muziejuose, privačiose kolekcijose.

G. Raudonius yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys nuo 1983 metų. 1994–1998 metais vadovavo Lietuvos dailininkų sąjungai. Nemažą vietą Gvido kūryboje užima edukacinė veikla, dalyvavimas ES finansuojamuose kultūros projektuose. Gvidas Raudonius mėgsta santūrią, monumentalią plastiką, kurios svarbūs komponentai yra ryški faktūra ir lakoniškos detalės, dekoratyvumas. Jis atstovauja tradicinei keramikos mokyklai.

Menininkas parodai Zarasuose pateikė savo tęsiamos „Bokštų“ temos kūrinius. Dalis jų šiemet jau buvo eksponuota LDS Švento Jono gatvės ir Utenos miesto Stiklo galerijose.

Dailininkė keramikė Džuljeta Raudonienė yra baigusi Vilniaus valstybinį dailės institutą, surengusi ne vieną personalinę, dalyvavusi keliasdešimt grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje, keramikos simpoziumuose Lietuvoje ir užsienyje. Jos darbų yra įsigiję daugelis Lietuvos muziejų bei privačių asmenų. Menininkės kūrybos objektas – nuo funkcionalios keramikos iki abstrakčių skulptūrinių formų ir kompozicijų individualiam būstui. Parodoje Zarasuose Džiuljeta eksponuoja dalį savo kūrinių, įkvėptų japonų haiku, ir kelis darbus iš serijos „Altoriai“.

Harmoningo žmogaus, kūrėjo ryšio su mus supančia aplinka paieškos yra keramikų įkvėpimo šaltinis, kurio versmė kiekvieną kartą gaivina, skatina kurti kitokį pasaulį.

Parengė Jolanta Lementauskienė, Zarasų viešoji biblioteka

1 Comment

  1. Gvidas

    Manau, kad mes,keramikos autoriai, savo paroda priartiname šią dabar įdomią ir populiarią dailės šaką. Šiuolaikinė keramika yra labai pakitusi: savo erdvėn įtraukia ir vaizdinio pasakojimo dalykus, ir spalvinius niuansus, liniją- jau nekalbant apie formą. Būtų įdomu parodoje susitikti ir su mokinių grupėmis, papasakoti jiems ne tik keramikos kūrimo procesus, technikas, bet ir pasikalbėti apie erdvinio pasaulio konstravimo dalykus. Sveiki, atvykę į parodą.

    Reply

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.