Šarūnas Šimulynas „SUGRĮŽIMAS 2“

SUGRĮŽIMAS 2

Šarūnas Šimulynas

1939-2019

80-ųjų gimimo metinių paminėjimo grafikos darbų paroda

2019 02 05 – 2019 03 01

Šiais metais Šarūnui Šimulynui būtų sukakę 80  metų. Lygiai prieš dvidešimt metų nutrūko jo kūrybinė veikla.

Labiau žinomą kaip skulptorių ar tapytoją, šį kartą pristatome Šarūną Šimulyną kaip grafiką, juolab, kad menininkas baigė grafikos specialybę.  Galerijoje eksponuojamos Šarūno Šimulyno poezijos knygai “Ledynų motina”  sukurtos iliustracijos, mylimų žmonių portretai, jo Tėvonija. Dalis grafikos darbų  atgimė skulptūroje ar tapyboje. Tai trečioji Šarūno Šimulyno personalinė grafikos darbų paroda. Eksponuojame autoriaus mėgiamą tapybos ciklą “Trys karaliai”, taip pat keletą eksponatų iš autorias asmeninių daiktų, charakterizuojančių Š.Šimulyną kaip įvairiapusį žmogų.

Š.Šimulynas gimė ir augo Veliuonoje. Baigęs grafikos specialybę, aktyviai dirbęs skulptūros ir tapybos srityse savo kūrybinę biografija pradėjo nuo estampų parodos 1961 Politechniko institute Kaune. Rengdamas parodas  retkarčiais piešinį prijungdavo prie skulptūros, tapybos kolekcijų.  Menininkas pastoviai buvo kūrybiniame įkvėpime; jei ne tapybai, tai skulptūrai, jei ne skulptūrai, tai poezijai ar novelėms,  grafikai.

1965 m. menininkas baigė Dailės institute grafikos specialybę, o po metų – 1966 m. tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nariu. Jis priklausė ir grafikos, ir monumentaliosios dailės, ir skulptūros sekcijoms. Kūrė freskas, vitražus, dekoratyvinius reljefus, skulptūras interjeruose ir atvirose erdvėse. Sukūrė daug tapybos darbų.                                                                                         Lietuvos TSR į oficialias sales buvo įleistas 1981 m. Nuo to laiko aktyviai dalyvavo visuose renginiuose. Parodų rūmuose, (dabar – Šiuolaikinio meno centras) galimybė suruošti personalinę parodą buvo suteikta tiktai 1981 m. Iširus Sovietų Sąjungai menininkui plačiau atsivėrė galerijų durys. Nuo 1989 m. iki dabar surengta trylika menininko personalinių parodų: tapybos, piešinių ir skulptūrų parodos surengtos Vilniuje, Rygoje, Kaune, Sidnėjuje (Australija), Tel Avive (Izraelis). Po mirties dar surengtos šešios autoriaus personalinės parodos Rygoje, Sankt Peterburge, Vilniuje Menininkas dalyvavo grupinėse parodose Vilniuje, Niujorke (JAV), Marburge (Vokietija), Maskvoje (Rusija), Varšuvoje (Lenkija), Krokuvoje (Lenkija), Libereceuose ir Brno (Čekija), Budapešte (Vengrija). Į grupines parodas pradėtas kviesti tik ėmus klibėti sovietinės santvarkos pamatams.

1986 m. „Vaga“ išleido dailininko eilėraščių knygą „Ledynų motina“. Rašytojų sąjunga 1998 m. išleido pirmąją novelių knygą „Tėvonija“, o 1999 m. , po autoriaus mirties, išleista antroji novelių knyga „Rugiuose po obelim“, pažymėta P. Cvirkos premija už geriausią novelių knygą kaimo tematika.                                                                                                                                           1995 m. Šarūnui Šimulynui buvo paskirta Soroso šiuolaikinio meno centro stipendija, o 1996–1997 m. – Pollock-Krasner fondo (JAV) stipendija.                                                                                 2007 metais suformuota Vilniaus stipriausių skulptorių kolekcija „Vilnius. Mažoji plastika2“. Š. Šimulyno darbai taip pat į ją įtraukti ir keliavo po Europą pristatinėdami lietuvišką mažąją skulptūrą.

Šarūno Šimulyno tapybos, skulptūros darbai yra Lietuvos dailės muziejuje (16 darbų), privačiose kolekcijose JAV, Kanadoje, Izraelyje. Vilniuje yra trys nemažos autoriaus kūrinių kolekcijos pas privačius kolekcininkus. Menininko darbai puošia uždaras ir atviras erdves viešose vietose Vilniuje, Panevėžyje, Klaipėdoje, Alytuje, Druskininkuose, Veliuonoje.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.