Parodos „Kurčiųjų meno pasaulis – pamatykime ir susipažinkime” atidarymas

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras 2016 m. įgyvendina projektą „Kurčiųjų meno pasaulis – pamatykime ir susipažinkime”.
Kurtieji yra gana uždara kalbinė ir kultūrinė bendruomenė. Kurtumas riboja informacijos prienamumą ir bendravimo galimybes, kurtiesiems daug sunkiau pasauliui „siųsti“ informaciją apie save, kadangi kurčiųjų gimtoji kalba yra gestų kalba, kurią moka nedaugelis. Lietuvių gestų kalbą (LGK) vartoja apie 6000 asmenų – turinčių klausos sutrikimą ir girdinčiųjų (pvz., gimusių kurčiųjų šeimose).
Atkūrus Nepriklausomybę kurtieji įgijo galimybę studijuoti aukštosiose mokyklose, keletas jų baigė Vilniaus dailės akademiją, arba tebestudijuoja. Vizualinis menas yra kurtiesiems artimiausia meno sritis. Jie dažniausiai pasirenka tapybos, grafikos, keramikos, tekstilės, dizaino restauravimo sritį. Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras stengiasi supažindinti plačiąją visuomenę su kurčiųjų pasiekimais, tam skirtas ir projektas „Kurčiųjų meno pasaulis – pamatykime ir susipažinkime”. Projekto metu bus surengtos kurčių dailininkų parodos Ukmergės, Panevėžio, Ignalinos ir Zarasų bibliotekose. Bus pristatyti keturių kurčių dailininkų tapybos ir tekstilės darbai.
Šio projekto įgyvendinimas suteiks galimybę plačiajai visuomenei, taip pat ir kurčiųjų bendruomenei, susipažinti ir pabendrauti su kurčiais dailininkais bei susipažinti su kurčiųjų kultūra ir meno istorija. Parodos jau buvo surengtos Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje ir Ignalinos viešojoje bibliotekoje.
Renginyje dalyvaus gestų kalbos vertėjas.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.